VI Wielka Ursynowska

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już piąta odsłona wyjątkowego biegu – „Wielkiej Ursynowskiej”. W drugą niedzielę po wakacjach czyli 10 września, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale rywalizować będą również pasjonaci biegania. Start zawodów o godzinie 10.00.

„Wielka Ursynowska” odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia są dwa okrążenia toru czyli około 5 km. Jest to wyjątkowa okazja, bo tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów.

Bieg jest wyjątkowy także z innego powodu – uczestnicy będą mogli sprawdzić, jak po kilkucentymetrowej długości trawie służewieckiego toru biega się na bosaka.

W ramach pakietu startowego, który kosztuje jedynie 10 zł, każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal i wodę. Limit uczestników wynosi 700 osób.

Zachętą do udziału w tych wyjątkowych zawodach dla wielu osób jest również fakt, że „Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny. W tym roku wspieramy ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa.
Misją fundacji jest przede wszystkim bezpłatna opieka nad pacjentami, poprawa komfortu życia oraz uświadomienie ludziom istnienia hospicjów, a tym samym zmiana postrzegania ich wyłącznie jako miejsc związanych ze śmiercią. Fundacja dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga pacjentom żyć godnie bez bólu oraz zapobiegać powikłaniom wywołanym w skutek choroby nowotworowej. Co roku opieką domową fundacji objętych jest 2200 osób w Warszawie i jej okolicach oraz 1000 osób w hospicjum stacjonarnym.
Organizatorem biegu jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział Tor Wyścigów Konnych Służewiec, przy współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy oraz Fundacji Violet Kiwi.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: facebook.com/events/263976030786123/

SZCZEGÓŁY: LINK

 

Podziel się informacją