29.10. Przegląd wydarzeń z ostatnich kilkunastu dni

29.10. Przegląd wydarzeń z ostatnich kilkunastu dni

Nie pisze bo totalnie czasu nie mam, więc tak zbiorczo:

Pewnie każdy słyszał o tym, że. Lato pokazał by Beenhakerowi drzwi. Nie rozumiem, w zasadzie dlaczego to stwierdzenie wywołało takie zamieszanie? Lato ma prawo do takiej opinii na temat selekcjonera jaką ma. Do tego prawdopodobnie nie zadzwonił do jakiegoś dziennikarza, żeby się nią podzielić, ale został poproszony o wypowiedź. I to naprawdę nie jest tak, że nie lubię Holendra. Wręcz przeciwnie – darzę, go sporą dawka sympatii jako człowieka. Ale nie cierpię kreowania świętych krów. Dlatego drażni mnie wielkie oburzenie większości kibiców i mediów na wypowiedź Laty, zwłaszcza, w aspekcie tego, że po wszystkich selekcjonerach, których pamiętam jechało się nieporównywalnie ostrzej niż po Holendrze. A o sensowności wypowiedzi Laty można dyskutować, ale niepodważalną prawdą jest to, że póki co nic jeszcze nie osiągnęliśmy (choć awans jest bliski), a reprezentacja gra w kratkę.
Matusiak strzelił w Holandii wreszcie. Dobrze. Może mu jeszcze będą piosenki śpiewać. Liczę na to, bo brak mi w kadrze piłkarza, która i jest nominalnym napastnikiem i bramki strzela. Nie bardzo brak, bo strzelają inni, ale jednak brak. Czułbym się pewniej wiedząc, że jest taki przed meczem z Belgią.
Jeleń też strzelił i to od razu 3. Ciekawe czy Leo wie? Wiem, wiem, wiem. Brożek, Zieńczuk i inni totalnie dali ciała w meczu z Węgrami, i Leo powiedział, żeby nie powoływać mu więcej, ale w przypadku Jelenia nie mogę się jakoś powstrzymać.
Ale apropos Brożka i Zieńczuka widziałem wczoraj mecz na szczycie, czyli Wisła – Legia. Moim zdaniem fajnie się oglądało. Ostra walka ale fair. Wisła praktycznie nie dała Legii dojść do słowa, co w sumie jest dla polskiej piłki dobre, jako, że Legię ciągnie do przodu zaprzęg obcokrajowców a o sile Wisły decydują Polacy. Więc jeśli, któraś z tych drużyn stanie przed szansą awansu do Ligii Mistrzów, a potem stanie się cud, to lepiej żeby to była Wisła. Choćby tylko dlatego, że doświadczenie z Ligii Mistrzów, będzie potem można wykorzystać w kadrze. Rozmarzyłem się. Przepraszam.
Acha. No i Rasiak ma trafić do Charlton. Żadna rewelacja jak dla mnie. Podobny chyba poziom sportowy i podobne szanse na awans. Choć pewnie, trener lepszy, bo już dawno pisałem, że decyzje tego Burley’a (czy jak on się tam nazywa) są moim zdaniem zupełnie losowe i totalnie nie ma on świadomości rzeczywistości.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top