Beenhakker powinien odejść

Jeszcze 20 minut do końca meczu, ale ja już piszę, bo nie da oglądać. Bez względu na to czy wygramy 2-1, czy przegramy 2-1, czy też utrzyma się ten remis, trzeba powiedzieć sobie jasno, ze gra Polaków jest tak samo beznadziejna jak z Ukrainą. Drużyna nie istnieje. Po boisku biega 11 ludzi, którzy wyglądają jakby rozgrywali 11 różnych meczów.

Dokładnie tak samo wyglądała by nasz gra, gdybym drużynę poprowadził przypadkowy przechodzień. No – może byłoby o tyle lepiej, że przypadkowy przechodzień wystawił by pewnie dwóch napastników na słabiutka Słowenię, żeby gra była prowadzona cały czas na ich polu karnym.

Ale o czym my mówimy. Przecież nasz trener jest wielki i basta. Prowadził Real Madryt itd. A kto nie z nim ten zapewne ma w pokoju plakat Ryszarda Kuleszy i Jerzego Engela, a nad drzwiami napis kredą „P+M+S” (sławna polska myśl szkoleniowa).

Prawda jest jednak taka, że trenerzy nie powinni dzielić się na polskich i zagranicznych, ani nawet nie na dobrych i złych, a na takich którzy mogą dać drużynie dużo i takich którzy mogą dać drużynie mało.

Beenhakker w pewnym momencie wyznaczył poziom na jakim może grać Polska, ale od dłuższego czasu nie panuje nad niczym co dzieje się w kadrze. przypominam, że ostatnia bramkę z akcji strzeliliśmy Duńczykom w czerwcu 2008. Potem zawiódł na Euro i zawodzi dalej. Nic nam już nie da jako trener. Stracił chyba szacunek a na pewno zaufanie pilkarzy. Dlatego powinien odejść.

Mówię to spokojnie i z szacunkiem dla niego. Trzeba mu podziękować za to co wygrał, pożegnać się jak cywilizowani ludzie i tyle. Inaczej nie dość, że nie awansujemy do MŚ, to jeszcze znowu znajdziemy się w 4 czy 5 koszyku przy losowaniach.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top