Błochin drze ryja i inne sprawy

Widzieliście konferencje prasową „made in USRR”? Jeśli nie to warto zobaczyć to co wyprawia Błochin. No comments. Szkoda, że na FK nie trafiła ani Wisła ani Lech, bo co prawda Ruscy nie byliby dla żadnej z naszych drużyn łatwym rywalem, ale ich wyeliminowanie sprawiło by mi więcej radości niż ewentualne zwycięstwa nad Tottenhamem i Austrią.

A i o te nie będzie łatwo. Szansę Wisły oceniam na 10% a Lecha na 50%. Więc znowu pewnie skończy się tak, że w fazie grupowej zagra jedna polska drużyna o ile dopisze nam szczęście. Choć to czysto teoretyczne rozważania, bo może Wisła na fali zwycięstwa nad Barceloną nie przestraszy się rywala, a Lech po pogromie Szwajcarów powinien przystąpić do spotkania z Austriakami bez najmniejszych kompleksów. Wszak klub z Wiednia nie robi na nas większego wrażenia niż Grasshoppers.

Na marginesie 3 sprawy dotyczące byłych i obecnych reprezentantów. Rasiak się połamał, Smolarek może zastąpi go w Boltonie a Matusiak spróbuje swoich sił w biznesie.

Tego ostatniego najbardziej mi szkoda, bo naprawdę wierzyłem w jego wielki talent. Wierzyłem, że da radę w Palermo, wierzyłem, że przebije się w Herenveen, wierzyłem, że odbuduje się w Wiśle, a nawet w to, że stanie na nogi po powrocie do Holandii i zmianie trenera. Niestety nie udało się. To jak szybko przebył drogę w dół jest chyba najbardziej kuriozalnym przypadkiem w historii polskiej piłki.

Smolarek w Boltonie? To chyba nie jest za dobry pomysł. Liga hiszpańska wydaje mi się dużo lepsza dla niego. No, ale jeśli mamy wybierać między ławką i trybunami w Santander a szansą jaką niewątpliwie dostanie w UK, to chyba lepsze jest to drugie. Może wreszcie doczekamy się na polskiego gola? Piłkarsko Ebi na pewno prezentuje więcej niż Rasiak, któremu jak wiadomo dobrze na wyspach idzie tylko w drugiej lidze.

Na razie jednak ze zdobywanie goli i w drugiej lidze Rasiak będzie musiał poczkać 6 tygodni z uwagi na swoja kontuzję. Trener Watford jest podobno bardzo rozżalony z tego powodu, ale robi dobrą minę i mówi, że lepiej teraz niż w pełnym sezonie. Niby racja.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top