Europa jest kontynentem bardzo zróżnicowanym kulturowo, w związku z czym nie dziwi fakt, że jego mieszkańcy upodobali sobie podróże. Często już kilkadziesiąt kilometrów za granicami własnego kraju można zetknąć się z zupełnie odmiennymi obyczajami i wartościami. Stąd też wśród Polaków coraz popularniejsze stają się wyjazdy do krajów sąsiednich.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się Niemcy – słyną one z pięknych terenów i architektury; ponadto zainteresowaniem cieszą liczne festiwale, między innymi słynny Oktober Fest, który corocznie gromadzi tłumy turystów.

Jeśli chodzi o transport, to istnieje wiele różnych środków – samochód, tanie linie lotnicze czy busy do Niemiec. Te ostatnie stają się coraz popularniejsze, ponieważ są dość tanie, nowoczesne i bardzo komfortowe. Podróż trwa oczywiście dłużej niż w przypadku samolotu, jednak ogromną zaletą transportu naziemnego jest możliwość zapoznawania się z mijanymi terenami i obserwowania zmian zachodzących w miarę oddalania się od miejsca wyjazdu.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top