Dacia 1310 to pojazd, który laikom wydawać może się identyczny z popularną w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Dacią 1300. Oczywiście jest w tym źdźbło prawdy, jednak Dacia 1310 to jednak nieco inny pojazd. Zmodernizowaną Dacię 1310 produkowano od roku 1979. Zaskoczeniem będzie to, iż produkcja została zakończona stosunkowo niedawno, czyli w roku 2008.

Dacia 1310 to samochód, który jest nieco inny niż Dacia 1300. Projektując model 1310, zdecydowano przede wszystkim o przekonstruowaniu pasa przedniego, w którym dodano reflektory o okrągłych kształtach. Zmieniono też niego pas tylny, który od tego momentu posiadał dużo większe lampy. Dodatki zmieniono także we wnętrzu pojazdy. Nie powstało z tego nowe wnętrze, jednak porównanie modeli 1300 i 13910 pozawala dostrzec różnicę.
Pojazd w zasadzie w niewielkim stopniu odróżniał się od modelu 1300, zmiany, które były bardzo zauważalne pojawiły się w nim już właściwie w dzisiejszych czasach, a mianowicie w lach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Nowoczesnego wyglądu Dacia zyskała wraz z face liftingiem z roku 2008. Wygląd samochodu był bardzo odmienny, choć zarys nadwozia wciąż przypominał Dacię z pierwszych lat produkcji.
W latach dziewięćdziesiątych dokonano w samochodzie szeregu zmian i wprowadzono nowe modele. Oznaczenie ich było inne, jednak różnice pomiędzy poszczególnymi było nieznaczne. Produkcję Dacii 1310 i erę Dacii 1300 zakończono w roku 2004

Dziś, po latach samochód należy do kategorii pojazdów zabytkowych, jest jednak autem, które z powodzeniem może być użytkowane do codziennej jazdy. Trwałość samochodu z pewnością na to pozwoli i zagwarantuje bezawaryjną jazdę przez długie lata.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top