Dobry wieczór (zależy dla kogo)

Jest dobrze, bo wygraliśmy grupę. Portugalię mamy za plecami, co raczej ma wymiar symboliczny, ale zawsze. Serbia i Finowie sobie poczekają. Może za dwa lata, ktoś z nich załapie się na Mundial.

To był świetny ruch Holendra, żeby w tym meczu postawić na dublerów. Właściwie drugim składem zremisowaliśmy z Serbami, wśród których ten cały Zigic kosztuje więcej niż chyba a wszyscy nasi…

Szkoda jednak, że nie wygraliśmy. Było blisko, bo na początku taktycznie mieliśmy ich rozpracowanych. W drugiej połowie stawali się coraz groźniejsi, aż w końcu wyrównali. Z przebiegu meczu trzeba powiedzieć jasno, że zasługiwali na ten wynik, ale te bramki nie musiały paść. Bo trzeba także dodać, że straciliśmy je jak frajerzy. A strasznie nie lubię patrzyć jak nasza reprezentacja się frajeruje. Bramki stracone, mogę zaakceptować jedynie, po składnych akcjach przeciwnika.

Indywidualnie na początku podobał mi się Murawski, choć potem zgasł. Levandinho miał zajebistą asystę. Przez 10 minut świetnie pokazał się Matusiak. Fabiański rozegrał świetne spotkanie. No i Zahorski in plus. I tutaj akurat czuję się winny, tego że go skreśliłem, kiedy dostał pierwsze powołanie od Leo. Tymczasem, okazuje się, że facet ma w sobie “jakieś-cuś” i będą z niego ludzie.

Rasiak? Chciałbym kiedyś napisać, że wreszcie rozegrał w kadrze świetny mecz, ale nie wiem czy będzie mi to kiedyś dane. W spotkaniu z Serbią spisywał się przeciętnie.

W każdym razie jeśli weźmie się pod uwagę dokonania Polaków w meczu eliminacji po wywalczeniu awansu, to mecz z Serbią wyszedł na pewno lepiej niż wyjazd Engela na Białoruś i spotkanie kadry Pawła Janasa z Anglikami. Co co prawda o niczym jeszcze nie świadczy, ale…

…ale apropos Anglików to nie zobaczymy ich na Euro! Zajebiście! Hvala Hrvatska! Nie ukrywam, że przez te wszystkie porażki i upokorzenia jakie Anglicy nam sprawili mam w sercu ranę szarpaną. Dlatego postrzegam ich jako swoich osobistych futbolowych wrogów. Z przymrużeniem oka oczywiście, bo piłka to dla mnie zabawa mimo wszystko. Niech sobie pooglądają teraz oni mistrzostwa w telewizji.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top