Dość dobre losowanie

Moim, jak zresztą chyba większości zdaniem trafiliśmy dość dobrze. Wiem, że teoretycznie Czesi, to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Niemniej mam wewnętrzne przekonanie, że jest to przeciwnik, z którym Polacy staną do walki jak równy z równym. Jakoś ci Czesi po prostu nie budzą w nas takiego respektu jak Hiszpanie, Niemcy, Włosi czy Holendrzy. Paradoksalnie chyba wolelibyśmy grać z naszymi sąsiadami niż z gorszymi piłkarsko Anglikami. Nie wiem czego to kwestia, ale jak jedziesz do Czech po alkohol czy pojeździć na nartach, kiedy słyszysz ich język, to potem nie obawiasz się grać z Czechami, choćby nie wiem jak byli dobrzy na papierze.

I mimo, że Czesi w eliminacjach do Euro bardzo szybko na spółkę z Niemcami posprzątali w grupie, mimo, że zajęli pierwsze miejsce strzelając aż 27 bramek a tracąc tylko 5, to cieszę się z ich wylosowania, także dla tego, że mam nadzieję, że polscy piłkarze, będą postrzegać ich podobnie jak ja – świetna drużyna, ale kompleksy na bok.

Potem Irlandia Pn. z trzeciego koszyka. W tych eliminacjach długo walczyła o awans wprowadzając wszystkich w osłupienie, szczególnie na początku. W końcu jednak Hiszpania i Szwecja poradziły sobie z ambicją Irlandczyków i na kilka kolejek przed końcem pożegnali się oni z myślą o zawojowaniu Europy. Moim zdaniem, ten prawie-prawie-awans, to szczyt możliwości tej drużyny i nie sądzę, żeby pozostała ona na takim poziomie. Poradził sobie z nimi Janas, poradzi sobie i Beenhakker.

Słowacja? Jeśli nie boimy się Czechów to tym bardziej nie boimy się Słowacji. W eliminacjach do ostatniego Mundialu radziła ona sobie z tego co pamiętam całkiem nieźle, ale w grupie eliminacyjnej do Euro wszystko wróciło do porządku. Słowacy stawili się na 4. miejscu i bardzo szybko stracili szansę na awans.

Co do Słowenii to kiedyś była niezła drużyna, grająca dośc regularnie na dużych imprezach. To jednak było pod koniec lat 90. Od dłuższego czasu ten kraj, mimo bardzo szybkiego ekonomicznego rozwoju nie jest w stanie nawiązać do chlubnych, nie tak dawnych tradycji. W ostatnich eliminacjach Słoweńcy spisali się fatalnie wyprzedając tylko Luksemburg, a ustępując miejsca Albanii i Białorusi.

Oczywiście jak to w piłce wszystko trzeba będzie wywalczyć na boisku i pewnie czeka nas (choć oby nie) sporo kłopotów, z którymi mam nadzieję, że sobie poradzimy. Nie wiadomo też jak my i Czesi będziemy wyglądać po Euro, bo taka impreza potrafi uskrzydlić bądź zadołować. Niemniej jednak postawie jakieś symboliczne pieniądze na nasz awans (a symboliczne tylko dlatego, że nie stawiam większych kwot).

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top