Fiat Ritmo. Tak brzydki, że aż piękny

Fiat Ritmo. Tak brzydki, że aż piękny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fiat Ritmo to samochód, którego uroda od początku była bardzo dyskusyjna. Mógł się podobać, mógł się nie podobać, nikt na drodze jednak nie przechodził obok niego obojętnie. Zaprezentowany w roku 1978, produkowanym był przez kolejne 10 lat, później zaś zastąpiony przez model Tipo.
Ritmo oferowane było jedynie jako hatchback oraz cabrio. Do wyboru kupującego był jednak jeden z siedmiu silników. Najmniejsza jednostka silnikowa, to silnik dobrze znany z Fiata 127, jednostka silnikowa o pojemności 1100 cm3 zapożyczona była z kolei z samochodu Fiat 128. Kolejny silnik, jednostka o pojemności 1585 cm3 pochodziła z samochodu Fiat 131. Oprócz silników znanych z innych modeli Fiata, w ofercie były jednak także silniki, które były odrębnymi konstrukcjami. W ofercie Fiata, występowały także silniki diesel. W przypadki Fiata Ritmo, klient zainteresowany autem z silnikiem diesel, mógł wybrać jeden z dwóch silników.
Pojazd w plebiscycie na Europejski Samochód roku zajął w roku 1979 zaszczytne drugie miejsce. Ritmo produkowane było do roku 1988, jednak nazwa Ritmo nie została skreślona na zawsze. W roku 2008 Fiat podjął decyzję, że właśnie tak będą nazywać się w Australii samochody, znane w Europie jako Fiat Brała.
Ritmo to pojazd, który z pewnością wyróżniał się spośród innych samochodów. Oryginalny wygląd nadwozia połączono ze znanymi i sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi i podzespołami znanymi z innych aut. Takie połączenie sprawiało, że pojazd uznawany był za udany. W roku 1988 zastąpił go Fiat Bravo/Brava.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top