Ford Capri, to samochód, którego dziś już praktycznie nikt nie pamięta. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, było to jednak jedno z piękniejszych aut klasy popularnej.

Ford Capri to samochód stworzony z uwagi na popularność innego modelu, a mianowicie Forda Mustanga. Właśnie on bił rekordy sprzedaży w Ameryce, Ford Capri, w założeniu miał bić rekordy sprzedaży w Europie. Podobny styl auta, bogate wyposażenie, atrakcyjna cena, rzeczywiście zainteresowały wielu fanów, jednak popularność tego modelu nigdy nie była tak duża, jak popularność samochodu Ford Mustang.
Ford Capri został zaprezentowany w roku 1969. Coupe o pięknej linii nadwozia i z mocnym silnikiem, szybko spotkało się z dużym zainteresowaniem. Oferowane w kilku wersjach silnikowych, w tym z silnikiem wyposażonym we wtrysk paliwa, co było w ówczesnych czasach nowością. Ford Capri został przyjęty wręcz entuzjastycznie.
W roku 1974 zaprezentowano drugą odsłonę tego ciekawego samochodu. Niestety druga wersja produkowana była bardzo krótko, bowiem już w roku 1978 zaprezentowano kolejną i trzecią generację Capri. Ten model, produkowany był najdłużej, jego produkcja została zakończona w roku 1987, przez ten czas powstało wiele tysięcy samochodów tej marki, wyposażanych w różne jednostki silnikowe. Ciekawostką były tak zwane modele specjalne, między innymi Ford Capri kabriolet, czy też Capri przeznaczone do wyścigów torowych. Między innymi ze względu na wzrost popularności modeli innych producentów, sprzedaż Forda Capri spadała i zdecydowano o zakończeniu jego produkcji.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top