Korty w tenisie ziemny

Korty w tenisie ziemnym odgrywają bardzo ważną rolę. Jest wielu znakomitych tenisistów, którzy wygrywają turnieje na kortach trawiastych, ale nie mogą poradzić sobie na kortach twardych.

Tenis może być zróżnicowany nie tylko stylem poszczególnych graczy, ale również kortem na którym przyjdzie im grać. W Polsce spotkamy najczęściej korty twarde z mączki, oraz korty ze sztucznej trawy. Warto zaznaczyć, że na kortach twardych piłeczka odbija się zdecydowanie szybciej dlatego tutaj przewagę zdobywają gracze, którzy grają szybkie piłki. Na kortach trawiastych piłka znacznie zwalnia i tutaj przewagę zdobywają gracze defensywni.

Warto zwrócić uwagę również na wybór odpowiednich butów na korty trawiaste i twarde. Należy pamiętać też, że na korcie z mączki można się ślizgać, a dzięki zrobieniu ślizgu w biegu można odbić piłki do których nie dałoby rady dobiec na korcie trawiastym. Co ciekawe wielu graczy z przyzwyczajenia stara się odbijać piłkę ślizgiem również na kortach trawiastych, ale nie kończy to się dla nich najlepiej.

Do kortów tenisowych dobierać trzeba również odpowiednie piłeczki. Na twardych kortach piłeczki będą się stosunkowo szybciej niszczyć i trzeba je częściej zmieniać.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top