Kupujemy zabytkowy samochód

Zakup samochodu zabytkowego, pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości gotówki, nie jest problemem. Jeśli jednak decydujemy się na ten krok, musimy wiedzieć, co kupić, by wydane pieniądze nie okazały się nietrafionym wydatkiem. Jak kupić zabytkowy samochód?
Wybierzmy odpowiedni model.
Tak jak w przypadku każdego auta i w przypadku samochodu zabytkowego, trzeba przede wszystkim wybrać model auta. Warto się zastanowić, jaki ma być cel podsiania takiego samochodu, jaki jest tego sens i czy zakup danego auta jest dobrym wyborem. To bardzo ważne, jeśli chcemy z samochodu korzystać często. Jeśli ma być tylko elementem kolekcji, kryteria wyboru nie muszą być aż tak szerokie.
Stan techniczny.
W przypadku samochodów zabytkowych, stan techniczny ma mniejsze znaczenie niż w przypadku aut nieco nowszych. Kupując samochód, który ma 25 czy więcej lat, nie możemy spodziewać się auta idealnego a niedomagania są jak najbardziej logiczne. Oczywiście możemy również kupować samochód odrestaurowany i wtedy stan techniczny ma większe znaczenie. Jeśli jednak kupujemy pojazd, który będzie wymagał poprawek, stan techniczny z góry można określić jako niewiadomy a wszelkie usterki mogą być, co najwyżej impulsem do negocjacji ceny.
Dokumenty.
W przypadku samochodów zabytkowych, rzecz dość istotna. Po latach mogą być niekompletne, nieczytelne, wystawione na nieżyjące osoby. Chcąc zarejestrować pojazd, szczególnie jako zabytek, nie musimy spełniać wszystkich warunków rejestracji pojazdu, ale dokumenty pojazdu warto sprawdzać i posiadać ? ułatwi to rejestracje naszego nowego nabytku.
To trzy najważniejsze kryteria wyboru samochodu zabytkowego. Przywiązując do nich nieco uwagi, na pewno będziemy zadowoleni z zakupu naszego nowego autka.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top