Mundialeiro #1 Kontrowersyjne otwarcie

Mundialeiro #1 Kontrowersyjne otwarcie

Mecz otwarcia bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przepełniona gwiazdami Brazylia niczym pociąg InterREGIO relacji Białystok – Sokółka, wymęczyła zwycięstwo z Chorwacją. Drużyna z Bałkanów nie ma się czego wstydzić, bo zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie.

***

12. zawodnikiem Brazylii nie okazali się kibice, a sędzia Nishimura. Nie tak dawno Japończyk gwizdał mecz pierwszej rundy Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Płock, a ŁKS Łomża. Ha! Byłem nawet na tym spotkaniu. Goście mieli oddać mecz walkowerem, ale koniec końców wysłali dzieciaków do obicia. Nie sądziłem jednak, że przyjdzie mi oglądać tego arbitra w roli rozjemcy meczu otwarcia na mundialu w Brazylii.

I nagle „Ty Fredzie” nabiera nowego znaczenia.

***

Wiedziałem, że duet Rakitić – Modrić będzie świetnie funkcjonował i to oni głównie napędzali ataki Hrvatska. Nie można też zapominać o Perisiciu, który pokazał ponadprzeciętne umiejętności. Dryblingi Olicia były momentami przerostami formy nad treścią. Mało co, a przez jego nonszalanckie zachowanie pod własnym polem karnym Brazylia zdobyłaby gola.

***

Oceny? Nie lubię ocen szkolnych, ani tym bardziej ocen w skali 1-10. Hiszpańska piłka niech będzie hiszpańską i ocenię zawodników, którzy grają w La Liga. O Modriciu i Rakiticiu już wspomniałem. Gdyby nie oni to Chorwacja zostałaby zgwałcona. Marcelo miał pecha przy tym swojaku, więc nie będę go winił. Nadrobił w ofensywnie. Rozczarował mnie jednak Alves. Ja wiem, że ma zadania głównie ofensywne, ale w obronie daje ogrywać się jak dziecko, a przez to, że większość czasu gra z przodu, po prostu nie ma siły, by do końca asekurować przeciwnika, który właśnie małym palcem u stopy wrzuca piłkę z linii końcowej boiska.

***

Kończę mój wzwód wywód i idę spać. Po każdym dniu pojawi się tego typu podsumowanie.

***

Na koniec ciekawostka. Wiecie, że Neymar w debiutanckim meczu na mundialu zdobył więcej bramek niż Messi na poprzednich dwóch mundialach?

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top