Mundialeiro #4#5 Szczęśliwie, łatwo i beznadziejnie

Mundialeiro #4#5 Szczęśliwie, łatwo i beznadziejnie

Oglądając mecz Szwajcarii z Ekwadorem można było dojść do wniosku, że obie drużyny są zadowolone z remisu. Tempa nikt nie forsował, a o wyniku przesądziła ostatnia akcja. Ekwador miał szansę na ubicie Szwajcarów, ale piłkę spod nóg Valencii wygarnął Behrami i popędził przez połowę boiska wykładając piłkę asystentowi. Facet z grzywką Dawida Ozdoby bił się sam ze sobą przez całe spotkanie, a na koniec przeprowadził akcję, która dała zwycięstwo Szwajcarom. Dlatego nie lubię oceniać piłkarzy wystawiając im noty jak w Tańcu z Gwiazdami.

***

Hiszpański akcent mamy taki, że zwycięską bramkę zdobył Seferović. Napastnik Realu Sociedad. Mniej picia i imprezowania, a będzie jeszcze z niego pożytek

***

Francja wygrała spokojnie z Hondurasem i nie ma co się nad tym rozpływać. Historyczny mecz, bo w końcu przydała się technologia goal line. Benzema zdobył 2,5 bramki i trafił na usta francuskich kobiet (tych oferujących towarzystwo za pieniądze również). Dobrze spisał się również Griezmann i Valbuena. Ofensywa Francji na tych mistrzostwach będzie mocnym punktem. Zobaczymy jak obrona spisze się w starciu z lepszym rywalem. Polski akcent? Boniek na boisku.

***

Rozczarowała Argentyna. Mieli masę szczęścia z tym, że Bośniacy władowali sobie swojaka, bo poza tym ich obrona spisywała się bardzo dobrze w tym spotkaniu i potrafiła wyjść nawet spod agresywnego pressingu. Messi jako jeden z nielicznych próbował coś stworzyć i w 65. minucie praktycznie przesądził o losach tego spotkania. Miłe dla oka trafienie. Kilka podobnych bramek Argentyńczyk ma już na koncie.

***

Wskazówka dla polskich klubów. Besić ma 21 lat i gra w podstawowym składzie Bośni na mundialu. Gra w wypizdowie gdzieś na Węgrzech. Taka wskazówka dla polskich klubów.

***

Niemcy rozbili Portugalczyków. Wynik ciekawy, ale nasi sąsiedzi mieli wiele warunków sprzyjających. Naciągany karny, głupota Pepe, a później samo wszystko się rozleciało. Nie zapominajmy o wsparciu boskiej Merkel, która była obecna na trybunach. Muller dobry. Na mundialach zdobył 8 bramek przy 9 strzałach celnych. Nieźle co?

***

Iran z Nigerią był najsłabszym meczem na mundialu do tej pory, dlatego tam musiał przypaść zaszczyt pierwszego remisu i to bezbramkowego. Nie ma co komentować. Oglądając ten mecz tęskniłem za Ekstraklasą.

***

Stany Zjednoczone pokonały Ghanę. Czy oni muszą wszędzie wygrywać? Wszystkie filmy amerykańskie kończą się na ich korzyść. Tony Stark zatrzymuje inwazję kosmitów, a Brad Pitt w pojedynkę rozwiązuje zagadkę tajemniczej infekcji. Mogli chociaż przegrać z tą Ghaną, która piłkarsko była o niebo lepsza.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top