Niesamowite zwycięstwo Lecha !

To co dzisiaj wieczorem stało się na Bułgarskiej było naprawdę wspaniałe. W meczu było wszystko czego potrzeba do szczęścia – grad bramek, walka, emocje, zmiana losów awansu, gol w ostatniej sekundzie, katastrofalne pomyłki sędziego, czerwone i zółte kartki i szczęśliwe zakończenie. Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, ale jak dla mnie w rewelacyjnej formie jest Lewandowski. Jeszcze raz – brawo Poznań, brawo kibice z Poznania, brawo piłkarze i brawo Smuda!

Oczywiście, trzeba pamiętać, że co by nie mówić, to znowu ani nas widu ani słychu w Lidze Mistrzów, a jaram się niczym więcej jak awansem do fazy grupowej pucharu biednych. I to pokazuje w tej całej radości nasze miejsce w szeregu, zwłaszcza, że po porażce Wisły z byłym klubem Grzegorza Rasiaka Lech jest naszym jedynym reprezentantem. A tak na marginesie, kto dziś pamięta, że Rasiak grał kiedyś w Tottenhamie…

Na koniec słowo apropos kolejnej wojny naszego rządu z PZPN, FIFA i UEFA, bo trudno od niej uciec. Przyznam szczerze, że waham się. Gdyby nie realna groźba utraty Euro, to odżałowałbym stracone eliminacje, zwłaszcza, że w świetle tego jaki styl i wyniki serwuje ostanio Beenhakker. Jednak jeśli stracimy Euro 2012, które wbrew krakaniu wielu pesymistów odbędzie się moim zdaniem w Polsce (a być może w swojej zdecydowanej większości w Polsce), to uważam, że gra nie jest warta świeczki. Zwłaszcza, że zniszczenie PZPN nie ma sesnu, jeśli wcześniej nie zostanie opracowany plan stworzenia nowych i nowoczesnych struktur o których do tej pory nikt nie myśli.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top