Odpowiedni strój tenisowy – na co warto zwrócić uwagę?

Odpowiedni strój tenisowy – na co warto zwrócić uwagę?

Strój do tenisa powinien być nie tylko wygodny, ale i estetyczny. Najlepsi tenisiści nie oszczędzają na swoich strojach, bo dzięki temu mają zapewnioną wygodę, ochronę i dobrą prezencję. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym tenisistą, czy dopiero stawiasz w tej dyscyplinie sportu pierwsze kroki, właściwy strój to coś, bez czego nie powinieneś wychodzić na kort.

Jak kupić dobry strój?

Kupują strój należy przede wszystkim kierować się kwestią materiału, z jakiego jest wykonany. Bawełniane, średniej jakości stroje prezentują się dobrze, ale te droższe, markowe, są nas w stanie dokładnie chronić przed potem, a nawet przed promieniami UV. Ochronę przeciw wydzielaniu potu i nieprzyjemnemu zapachowi zapewni strój wykonany z tkaniny Dri-FIT. Zapobiega on namnażaniu się bakterii i nieprzyjemnemu zapachowi, a także doskonale chłonie wilgoć. W przypadku damskich strojów tenisowych wybór jest znacznie większy. Do dyspozycji mamy komplety składające się ze spódniczki i shortów, które zapewniają wygodę i doskonale dopasowują się do ciała.
Podczas zakupu stroju powinniśmy zwrócić baczną uwagę na rozmiar, mimo, że nowoczesne stroje są dość uniwersalne, to za mały rozmiar będzie krępował nasze ruchy, a zbyt duży spowoduje znaczny dyskomfort.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top