Opel Manta to pojazd, który szerszej części fanów motoryzacji jest mało znany lub nie znany wcale. Szkoda, w historii firmy Opel, to bowiem jedno z ciekawszych aut.
Opel Manta został zaprezentowany w roku 1970. Firma Opel wyprodukowała go jako odpowiedź na najnowszy model Forda, a mianowicie Forda Capri. Podobnie jak ten samochód, Opel Manta miał spełniać role auta sportowego i wyróżniać się częściowo osiągami, ale przede wszystkim unikalnym wyglądem. Tak tez było ? 2 drzwiowe coupe wyposażone w jedne z trzech silników i skrzynie biegów w wersji manualnej lub automatycznej, mogło się podobać. Pojazd w pierwszej wersji produkowany był w latach 1970 ? 1975. Po zakończeniu produkcji, zaprezentowano nowy model ? Opel Manta B.
Ten pojazd bazował na modelu Opel Ascona i podobnie jak Manta pierwszej generacji, był trzydrzwiowym coupe. Co ciekawe, pojazd produkowany był bardzo długo, do roku 1988. Zastąpiony został nowym modelem, czyli samochodem Opel Calibra, mimo tego jednak wciąż cieszył się wśród użytkowników dużą popularnością.
Samochody Opel Manta nigdy nie były autami stricte sportowymi. Zawsze jednak wyróżniały się sportowym wyglądem i zwracały na siebie uwagę. Dziś, po latach od zakończenia produkcji tego modelu, samochód można zakwalifikować do grona pojazdów zabytkowych. Trzeba dodać, pojazdów, które warto zobaczyć i dziś bowiem samochody Opel Manta mogą się podobać. Widać, że projektowane przed laty, mimo wszystko jednak ich wygląd zapada w pamiętać. Ci, którzy mieli okazję się nimi przejechać, wiedzą doskonale, ze nie tylko wygląd pojazdu jest pozytywem ? komfort jazdy i łatwość prowadzenia również.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top