Otwieranie samochodu

Niektórzy ludzie zastanawiają się przed zakupem nad wyborem, czy kupić auto z salonu, czy może tańszy, używany odpowiednik. Zwykle cena wygrywa ten nierówny wyścig o uwagę klienta.

Mimo wszystko dziś spróbuję się pokrótce zastanowić czy jest to dobre podejście. Może jednak wybór tańszego, używanego samochodu nie jest najlepszy?

Dobrze, za używanym samochodem stoi tak naprawdę tylko i wyłącznie zaleta, jaką jest cena. Czy jednak jest to zaleta, dla której można przyjąć wady?

Wady? A jakież to wady ma niewiele używane auto? Oczywiście, jeżeli nie kupujemy pojazdu, który jest starszy od nas prawdopodobnie otwieranie samochodu czy uchylanie szyb nie będzie stanowiło dla nas problemu. Warto jednak zastanowić się nad powodami, dla których dany pojazd został sprzedany. Może nie zawsze są one prozaiczne? Może właśnie wysiadł klocek, którego wymiana jest kosztowna?

Może jeżeli nie wymienisz tego klocka nowy właścicielu siądzie Ci silnik?  Może też nie być wcale aż tak źle, pamiętać jednak należy, że poduszki powietrzne, system komputerowy i przede wszystkim mechanizm silnika oraz hamulców odpowiada za Twoje bezpieczeństwo. Nie możesz tego lekceważyć!

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top