Peugeot 204 to pojazd, który dziś jest tylko wspomnieniem, autem, które można spotkać na zlotach pojazdów zabytkowych. Produkowany od 1965 do 1976 roku był bardzo udanym poprzednikiem dużo popularniejszego samochodu Peugeot 205, sam jednak również być bardzo ciekawym samochodem, który na trwałe zapisał się w historii motoryzacji.
Peugeot 204 produkowany był w kilku wersjach nadwoziowych. Najpopularniejszą była wersja sedan, jednak nie mniej popularne były samochody w wersji kombi. Producent oferował także towarową wersję van oraz bardzo ładną wersję coupe. Nabywcy mogli wybierać pojazd z jednym z dwóch silników. Pierwszy z nich był silnikiem benzynowym, o pojemności 1,1 litra, drugi silnikiem o pojemności 1,4 litra, zasilanym olejem napędowym. Silnik diesel charakteryzował się bardzo niskim zużyciem paliwa, co było oczywiście cenione przez klientów.
Pojazd odznaczał się bardzo dobrymi osiągami, oraz bardzo małą awaryjnością i był chętnie wybierany przez klientów szukających prostego, dobrego auta. Osiągi auta miały bardzo wielkie znaczenie, jednak nie mniej istotne były możliwości hamowania. Peugeot 204 jako pierwsze auto koncernu, podsiadał hamulce tarczowe, które pozwalały zatrzymywać pojazd na bardzo krótkim odcinku.
Samochód produkowany był przez ponad 10 lat, w trakcie tego czasu wytworzono tysiące sztuk tego modelu. Peugeot 204 po zakończeniu produkcji, został zastąpiony ? co ciekawe ? dwoma pojazdami. Pierwszy z nich to samochód Peugeot 205, drugi zaś to Peugeot 305

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top