Peugeot 505 to auto, które można nazwać nietypowym modelem firmy. Ten bardzo ładny i praktyczny sedan, produkowany był wyjątkowo długo. Po raz pierwszy zaprezentowano go w roku 1979, w Europie produkowano do roku 1992, jednak w Argentynie o trzy lata dłużej, w Afryce zaś jeszcze dłużej. I dziś można tam nabyć modele, które może już nie są nowe, jednak nie mają więcej niż kilka lat.
Samochód oferowany był jako 4 drzwiowy sedan oraz pojemne, 5 drzwiowe kombi. Pojazd oferowany był z jednym z wielu silników. Do wyboru były jednostki benzynowe oraz jednostki zasilane olejem napędowym. Jednostki benzynowe posiadały pojemność od 2,2 litra, silniki diesel zaś pojemność od 2,3 litra do 2,5 litra. Ciekawostką były zastosowanie wtrysku paliwa, co w samochodach z tamtych lat nie zdarzało się często.
Pojazd ceniony był nie tylko za wygodę podróżowania, choć to było jedna z większych zalet auta, ale i za bardzo niską awaryjność. Doskonałym dowodem niskiej awaryjności pojazdu, było użytkowanie go w trudnych warunkach. Afrykańskie bezdroża czy słabe drogi Ameryki Południowej, nie robiły na tym pojeździe większego wrażenia.
Auto po zakończeniu produkcji zostało zastąpione przez modele Peugeot 405 i 605, jednak wciąż widoczne było nie tylko na drogach Europy ale i drogach innych rejonów świata. Po wprowadzeniu do sprzedaży Peugeota 405, w Europie jednak sprzedaż modelu 505 znacznie spadła, doskonale jednak sprzedawał się w Ameryce Południowej i Afryce.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top