Piłeczki do tenisa ziemnego

Wybór odpowiednich piłeczek do tenisa ziemnego odgrywa bardzo ważną rolę. Profesjonalni zawodnicy wymieniają piłeczki tenisowe nawet w czasie jednego meczu. Nowymi piłeczkami można mocniej i szybciej uderzać, co odgrywa bardzo ważną rolę dla graczy, którzy mają mocny serw i preferują szybką wymianę piłek. Gracze defensywni wolący długie wymiany preferować będą wolniejsze piłki, dzięki którym zdobywają przewagę.

Piłeczki do tenisa ziemnego bardzo szybko się zużywają i trzeba je wymieniać na nowe, aby uzyskać satysfakcjonujący poziom jakości gry. Ważne jest to na jakim korcie tak naprawdę gramy. Piłeczki najszybciej niszczyć będą się na kortach twardych, na kortach trawiastych i kortach z mączką ziemną ich żywotność będzie stosunkowo większa.

Warto zwrócić uwagę, że wymiana piłeczek tenisowych na nowe wiąże się również ze sporymi wydatkami. Zakup 4 piłeczek marki Willson to wydatek 25 zł. Dla początkujących graczy piłeczki takie wystarczą na 3-4 miesiące gry, ale im lepiej będziemy grać tym częściej będziemy musieli je zmieniać na nowe.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top