Przyczepa jednoosiowa

Przyczepa do samochodu osobowego

Większość ludzi prędzej lub później spotyka się z koniecznością przewiezienia ładunku, który nie mieści się do samochodu osobowego. Potrzeba transportu jakiegoś mebla lub większego sprzętu AGD nie musi wiązać się z wynajmem samochodu dostawczego. Rozwiązaniem tego problemu może być przystosowanie samochodu do holowania przyczepy, którą bez trudu przewieziemy większość wyposażenia domu.
Najpopularniejszą przyczepą do holowania przez samochód osobowy jest lekka przyczepa jednoosiowa. Przyczepa taka zaczepiona jest do samochodu poprzez specjalny hak zakończony kulą. Hak taki można zamontować niemal do każdego auta, należy jednak pamiętać, że musi to być urządzenie posiadające homologację, a poprawność montażu musi potwierdzić stacja kontroli pojazdów. Zdolność samochodu do holowania przyczepy jest odnotowywana w dowodzie rejestracyjnym, gdzie także jest wpisana dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem oraz bez hamulca. Jest to istotne, ponieważ dopuszczalna masa w dowodzie rejestracyjnym przyczepy nie może przekraczać tej wpisanej w dowodzie auta.
Posiadając samochód przystosowany do holowania przyczepy, stajemy przed dylematem, czy przyczepę kupić, czy może też wypożyczyć. Jeśli większe rzeczy potrzebujemy przewozić tylko sporadycznie, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wypożyczalnia (takie miejsca istnieją często przy stacjach benzynowych). Jeśli z przyczepy planujemy korzystać częściej, możemy ją kupić, należy pamiętać jednak, że w myśl prawa jest to pojazd, dlatego musi być on zarejestrowany oraz musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top