Przyczepy kempingowe

Wakacje na kółkach

Jak Polacy spędzają wakacje? Statystycznie wyjeżdżając: nad morze, w góry, na jeziora mazurskie. Coraz częściej na naszych drogach podczas kanikuły można spotkać kampery i przyczepy kempingowe. Na zachodzie ten model spędzania urlopów jest od dawna w modzie, u nas od kilku lat zyskuje popularność, choć daleko nam jeszcze na przykład do Niemców, dla których urlop w przyczepie jest niemal normą.

Ta metoda podróżowania i spędzenia urlopu może bardzo przypaść do gustu. Jak wyznają amatorzy podróżowania przyczepami, taka forma spędzania wolnego czasu daje poczucie wolności. Turysta nie jest przywiązany do jednego hotelu czy pensjonatu, unika urlopowej monotonii i znudzenia. Codziennie może być na innej plaży, w innym mieście i zwiedzać do woli.

O tym, że karawaning ma coraz szersze grono miłośników można przekonać się podczas zlotów fanów tego typu podróżowania, które odbywają się co roku w różnych częściach Polski. Powstał nawet fanklub niewiadowskich przyczep kempingowych.

Jednak, żeby nie było aż tak kolorowo, należy pamiętać, że ten rodzaj podróżowania należny jeszcze u nas do form luksusu, nie jest na każda kieszeń. Może się to wydawać nieco dziwne, ponieważ taka forma podróżowania kojarzy się wielu osobom właśnie z oszczędnością. Ale jeśli spojrzymy na ceny przyczep kempingowych zobaczymy, że zakup to poważna inwestycja. Najtańsze modele kosztują ok. 30 tys. zł. Są i tańsze, ale zazwyczaj używane, a te bywają w różnym stanie. Do tego dochodzą koszty paliwa i postoju na kempingu. Czasem przewyższają koszty zorganizowanych wyjazdów. No cóż, wolność podróżowania, jak widać, ma swoja cenę.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top