Przyczepy samochodowe

Inwestycja w przyczepkę samochodową jest świetnym pomysłem w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z koniecznością transportu przedmiotów nie mieszczących się ze względu na swój znaczny gabaryt w standardowych bagażnikach samochodów osobowych. W przypadku posiadania podstawowego prawa jazdy kategorii B możemy sobie pozwolić na wybór spośród dwóch rodzajów przyczepek: lekkich oraz ciężkich.
Przyczepy samochodowe lekkie to takie, których całkowita masa pojazdu (DMC) nie przekracza 750 kilogramów. W przypadku przyczepek lekkich nie występuje konieczność posiadania hamulca najazdowego.
Jeżeli chodzi o przyczepki samochodowe ciężkie, muszą już być one wyposażone w hamulec najazdowy a ich całkowita masa wynosi powyżej 750 kilogramów.
Dokonując zakupu przyczepki samochodowej powinniśmy zapoznać się z prawem, którego wytyczne niestety w dosyć skomplikowany sposób wskazują nam normy do spełnienia dotyczące między innymi maksymalnej masy przyczepki oraz ewentualnej konieczności posiadania układów hamulcowych.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top