Puchar UEFA w futsalu

Puchar UEFA w futsalu

Puchar UEFA w futsalu jest imprezą sportową, która rozgrywa się co roku. Pierwsze rozgrywki o trofeum UEFA odbyły się w 2002 roku. Wówczas zwyciężył zespół Playas de Castellon FS, który powtórzył swój niebywały sukces także w kolejnym sezonie – 2002/2003. W sezonie 2003/2004 Puchar UEFA trafił w ręce Interviu Boomerang. To kolejny hiszpański klub, który odnosi duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Wyjątkowym był sezon 2004/2005. Zakończył się zaskakująco, bo trofeum zdobyła drużyna Action 21 Charleroi z Belgii. Drużyna brała także udział w innych edycjach Pucharu Europy w Futsalu, niemniej jednak bez większych sukcesów.
W sezonie 2005/2006 ponownie zwyciężył klub Interviu Boomerang. Przez kolejne dwa sezony prym wiodły drużyny z Rosji, najpierw MFK Dinamo Moskva,a później Viz – Sinara Ekaterinburg. W sezonie 2008/2008 trofeum wróciło do Hiszpanii, tym razem za sprawą Interviu Madrid. Ten klub obecnie jest znany pod nazwą Inter Movistar Alcala. Klub pochodzi z Alcala de Henares. Obecnie gra w hiszpańskiej ekstraklasie. Jest wielokrotnym misztem Hiszpanii i zwycięzcą Ligi Mistrzów w Halowej Piłce Nożnej.
Warto wspomnieć kilka słów o genezie Pucharu UEFA w futsalu. Impreza sportowa ukształtowała się na bazie Klubowych Mistrzostw Europy w Futsalu, a właściwiej rzecz biorąc, zastąpiła ją w 2000 roku. Klubowe Mistrzostwa Europy w Futsalu odbywał się corocznie od 1984 r. Nigdy nie zostały uznane za oficjalne, mimo że odbyło się aż piętnaście edycji. Wśród zwycięzców najczęściej byli Hiszpanie , Rosjanie i Włosi. Jak widać, niewiele się zmieniło od tamtych czasów.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Najlepsi kierowcy f1 sezonu 2004

Budowa roweru

Puchar Polski

top