Rakiety tenisowe dla początkujących tenisistów

Rakiety tenisowe dla początkujących tenisistów

Tenis to świetna forma spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim relaksuje, pozwala pozbyć się negatywnych emocji, stresu, podnosi poziom hormonów szczęścia i sprawia, że ciało staje się szczuplejsze i smuklejsze. Pierwsze kroki w tenisie wiążą się przede wszystkim z wyborem odpowiedniej rakiety. Nie jest to sprawa prosta, ale dzięki naszym wskazówkom będzie Ci łatwiej.

Rakiety różnią się od siebie przede wszystkim powierzchniami główki, właściwie do wyboru mamy ogromną ilość ale jeśli nie mamy zaburzeń szkieletowo-mięśniowych, jesteśmy pełnoletni i chcemy grac rekreacyjnie najkorzystniejsza jest rakieta o powierzchni główki od 98 do 102 cali kwadratowych, długości od 27 do 27, 25 cala i grubości ramy 23 -27 mm. Waga rakiety dla początkujących pań to maksymalnie 275 g a da panów 295 gramów. Naciąg rakiety powinien wynosić 2 HL- 2 HH, sztywność 64-68RA a przeplot strun 16×19 lub 16×18.

Początkujący gracze mogą się zdziwić, że zwyczajne rakiety charakteryzują się taką mnogością parametrów, ale to chyba wyłącznie ten aspekt jest w tenisie najważniejszy. Jeżeli rakieta będzie odpowiednio dobra, pierwsze kroki będą łatwiejsze.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top