Renault 9 i 11 to pojazdy, które i dziś można spotkać na drogach, ale bez wątpienia już można je kwalifikować do grona youngtimerów, a nawet do grona pojazdów zabytkowych. Renault 9 był pojazdem w wersji sedan, Renault 11 był samochodem w wersji hatchback, tak naprawdę jednak były to auta o takich samych konstrukcjach.
Nie każdy wie, że ten popularny samochód już w latach osiemdziesiątych charakteryzował się wyposażeniem, które było lepsze od wyposażenia wielu dzisiejszych aut. Centralny zamek, elektryczne szyby, zegary digital czy nowoczesne zawieszenie, to standard tego niewątpliwe już starego samochodu. Nie bez znaczenia były inne pozytywy tego samochodu. Komfort jazdy, niska awaryjność pojazdu, ładowność i wygoda podróżowania, sprawiały, że pojazd był chętnie kupowany przez klientów i chętnie użytkowany. Klienci mogli wybierać pojazd z silnikiem benzynowym lub silnikiem diesel. Silniki benzynowe zastosowane w tym pojeździe posiadały pojemność od 1,1 do 2 litrów i mocy 48 KM, do ponad 90 KM. W ofercie firmy był również silnik diesel o mocy 55 KM.
Samochód wyróżniał się również ciekawą linią nadwozia, co sprawiało, że był chętnie wybierany przez tych, którzy oczekiwali od samochodu czegoś więcej niż tylko praktyczności i niskiej awaryjności. Pojazd produkowano do 1999 roku, choć w ostatnich latach wyłącznie na rynkach tureckich. W Europie już w 1988 roku zastąpiono go modelem Renault 19.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top