Samochody zabytkowe. Jak rejestrować?

Rejestracja samochodu zabytkowego wydaje się taką samą czynnością jak rejestracja pojazdu klasycznego, użytkowego,. Pojazdu, który ma nieco mniej lat. Częściowo można z tym się zgodzić. Przy samochodzie zabytkowym istnieje, bowiem jedna z dwóch możliwości rejestracji. Jeśli posiadamy do niego komplet dokumentów, a historia prawna jest jasna, możemy zarejestrować go jak każde inne auto. Jeśli jednak chcemy, lub, jeśli rejestracja, z uwagi na niekompletne dokumenty, może być utrudniona, można zarejestrować pojazd jako zabytek.
Przy rejestracji ?na zwykły samochód? obowiązują nas, przepisy, które dotyczą też innych aut. Co ważne, przepisy odnośnie wyposażenia dotyczą tylko naszego pojazdu. Jeśli więc nasz pojazd w chwili pierwszej rejestracji, mógł nie spełniać norm, które dzisiaj są konieczne, nadal nie musi ich spełniać. Jeśli w naszym pojeździe ? na przykład ? nie ma pasów bezpieczeństwa, bo w niektórych zabytkowych pojazdach po prostu ich nie było, nadal tych pasów mieć nie musimy.
Oprócz klasycznej rejestracji pojazdu, możemy zarejestrować pojazd jako zabytek. Otrzymujemy w tym momencie żółte tablice rejestracyjne i kilka przywilejów. Najważniejsze dotyczą przeglądów samochodu i ubezpieczenia. Jak wiadomo autem zabytkowym najczęściej nie poruszamy się codziennie, posiadając auto zarejestrowane jako zabytek, możemy ubezpieczać go tylko na określony czas i wtedy wyjeżdżać i nie ubezpieczać, jeśli auto jest w remoncie lub w garażu.
Wybór sposobu rejestracji pojazdu jest istotny, warto więc przemyśleć, jaka opcja w naszej sytuacji będzie tą najlepszą?

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top