Skoda Octavia kojarzy się przede wszystkim z serią niewątpliwie ładnych i praktycznych, współczesnych pojazdów. Samochodów, które są produkowane od kilkunastu lat, dzisiejsze wersje to nowoczesne i skomputeryzowane pojazdy, które śmiało można nazwać nowoczesnością za niesamowicie niską cenę. Nie każdy wie, że nazwa Octavia pojawiła się już wcześniej, a Skoda Oktavia z lat wcześniejszych, była modelem równie cenionym, jak auta o tej samej nazwie, ale produkowane  obecnie.

Skoda Octavia wersji pierwszej, była samochodem typowo rodzinym. Auto segmentu C, oferowane było w dwóch wersjach nadwoziowych sedan i kombi. W ofercie firmy znajdowały się Skody z różnymi silnikami. Klient, który kupował ten pojazd, mógł wybierać auto z silnikiem 1.0 lub 1,2 litra. Do wyboru były jednostki z różnymi mocami maksymalnymi. Najsłabszy silnik posiadał moc 40 KM, najmocniejszy 51 KM.
Pojazd ? w zależności od wersji ? osiągał prędkość maksymalną od 115 km/h odo 128 km/h.
Samochód produkowano do roku 1971, ale podstawową wersję przestano produkować wcześniej, wprowadzając w zamian za nią Skodę 1000 MB. Model kombi przestano produkować właśnie w roku 1971.
Skoda Octavia ceniona była za praktyczne rozwiązania techniczne i komfort jazdy. W samochodzie bez problemu mieściła się cała rodzina i sporo bagażu, w wersji kombi jeszcze więcej. Te cechy sprawiły, iż pojazd był popularnym środkiem transportu nie tylko w ówczesnej Czechosłowacji, ale i w innych krajach.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top