Skreślenia i podkreślenia czyli mecz ze Stanami.

Skreślenia i podkreślenia czyli mecz ze Stanami.

USA są ostatnimi czasy naszym częstym rywalem. Zaczęło się wszystko od pyrusowo-engelowego zwycięstwa na otarcie łez, podczas mundialu 2002 w Korei. Potem ze Stanami trzy razy grał Janas. Przegraliśmy za jego kadencji dwa razy po 0-1 w Polsce i raz zremisowaliśmy 1-1 w Chicago. Do tego Amerykanie rozjechali nas 6-1 podczas juniorskiego mundialu.

Mimo, że amerykańska piłka to już moim zdaniem nie ten poziom co 5-7 lat temu, kiedy ta drużyna była w pierwszej 10 rankingu FIFA, to jednak rywal jest wymagający i na pewno nie będzie łatwo.

Dzisiejszy mecz jest jednak towarzyski tylko z nazwy. Miejsc w autokarze do Austrii nie zostało już wiele i dzisiaj kilku zawodników albo się załapie, albo się nie załapie. Przede wszystkim dotyczy to Brożka. Jedyną okazję do przypomnienia się Leo otrzyma dzisiaj Radomski. Ale jest też cały zastęp zawodników, którzy muszą czymś przekonać trenera, bo mimo, że są blisko Euro, to nie mogą być pewni wyjazdu i może się okazać, że obejrzą mistrzostwa w TV. To Matusiak, Zahorski, Garguła, Golański, Murawski…

W każdym razie po dzisiejszym meczu pewnie kilka nazwisk w notatniku Leo zostanie podkreślonych a kilka skreślonych.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top