Stacja kontroli pojazdów Chorzów

Poprzedni artykuł skupiał się wokół definicji pojazdu oraz mówił nieco o ich podrodzajach. Dzisiejszy krótki tekst również będzie opowiadał o pojazdach, jednakże skupi się na ich konkretnej grupie. Ten artykuł opowie o niektórych ciekawych wehikułach posiadających koła.
Jednym z najbardziej oczywistych rodzajów jest oczywiście samochód osobowy. Nazwać tym terminem możemy każdy samochód, który jest konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu mniej, niż dziesięciu osób. W tę liczbę wliczony jest również kierowca. Samochody osobowe nie przekraczają generalnie masy trzech i pół tony.
Ciekawą odmianą pojazdu kołowego jest tak zwana riksza. Ten pochodzący ze wschodu wehikuł charakteryzuje się tym, iż jest napędzany siłą ludzkich mięśni i wyposażony w dwa, albo trzy koła. Rikszę wynaleziono najprawdopodobniej na Wyspach Japońskich.
Istnieje, rzecz jasna, znacznie więcej pojazdów, które poruszają się na jednym, dwóch lub czterech kołach. Większość z nich może zostać naprawionych tam, gdzie jest stacja kontroli pojazdów Chorzów.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top