Szetela wybrał USA? I dobrze!

Od kilku tygodni większość dziennikarzy i kibiców bije w wielki dzwon tragedii narodowej, że oto, cudowne dziecko piłki Danny Szetela wybrał reprezentację Stanów Zjednoczonych i nie zagra dla Polski.

Zgadzam się, że Janas totalnie dał ciała, kiedy powiedział, że takich piłkarzy jak Szetela jest w Polsce wielu. Danny to świetny piłkarz i mieliśmy się okazję przekonać o tym podczas oststnich młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Ale Danny to Amerykanin pełną gębą! Los rzucił jego rodziców za ocean wiele lat temu i Danny przyszedł na świat już za wielką wodą. Tam się urodził, tam się wychował i tam uczył się piłki. Od młodych lat występował w amerykańskich reprezentacjach. Dlaczego nagle miałby grać w reprezentacji Polski? Skąd wogóle ten idiotyczny pomysł? Bo miał rodziców z Polski? Dajmy spokój. W USA każdy ma przodków z jakiegoś kraju.

Danny Szetela, to świetny piłkarz i ma przed sobą super przyszłość, ale jest Amerykaninem i niech gra dla Stanów. A jego polskie korzenie nie mają w tym momencie specjalnego znaczenia. Ja bym nie chciał, żeby nasza drużyna narodowa podkradała piłkarzy z innych krajów.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top