Technika gry w tenisie ziemnym

Technika gry w tenisie ziemnym

Technik gry w tenisie ziemnym jest bardzo wiele. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych umiejętności i indywidualnego stylu gry. W tenisie zawodowym największą rolę odgrywa mocny serwis. Ważne jest, aby zawsze zdobywać gemy przy swoim serwisie, co jest bardzo trudne bez precyzyjnego i mocnego uderzenia z serwu.

Technika gry w tenisa ziemnego wyróżnia dwa ogólne style gry. Pierwszy to styl defensywny, drugi jak łatwo się domyśleć styl ofensywny. Tenis wymaga zarówno siły fizycznej jak i sporej techniki, dlatego też osoby bez krzepy nie są skazani na porażkę.

Przy grze defensywnej, naszym zadaniem jest przebijanie piłeczek tak, aby przeciwnik nie mógł nam zrobić krzywdy. Zdobywamy większość punktów po błędach przeciwnika. Jest to dobra taktyka dla osób, które zaczynają grę ponieważ atak jest w tenisie ziemnym zdecydowanie trudniejszy niż obrona. Styl ofensywny z kolei polega na atakowaniu przeciwnika i zmuszaniu go do popełniania błędów właśnie przez atak. Jest to zdecydowanie trudniejsza technika ponieważ atakowanie wymaga od nas sporych umiejętność i początkujący gracze zawsze będą przegrywać z graczami defensywnymi.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top