Tenis ziemny

Tenis ziemny jest dyscypliną sportową, która rozgrywana jest na korcie tenisowym. Polega na przebijaniu piłki tenisowej rakietą na pole przeciwnika, ponad lub obok siatki. Grając należy starać się, by nasz przeciwnik nie był w stanie odebrać piłki. Może być rozgrywana pojedynczo (wtedy mówimy o tzw. singlu), w dwuosobowych zespołach tej samej płci (tzw. debel) lub obu (tzw. mikst).

Dyscyplina ta rozgrywana jest na letnich Igrzyskach Olimpijskich. Mecz tenisowy rozgrywany jest na płaskim i prostokątnym korcie. Wyróżniamy następujące rodzaje nawierzchni: ceglana, twarda, trawiasta, betonowa (asfaltowa) oraz dywanowej. Ten ostatni rodzaj nawierzchni wykorzystywany jest w hali.

Mianem Wielkiego Szlema określamy cztery najbardziej prestiżowe i najsłynniejsze turnieje tenisowe: Wimbledon, Australian Open, Roland Garros oraz US Open. Odbywają się one co roku, w ściśle określonym terminie. Rozgrywane są odpowiednio w następujących miastach: Londynie, Melbourne, Paryżu oraz w Nowym Jorku. Wimbledon jest najstarszym turniejem tenisowym.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Igrzyska olimpijskie

Popularność Brazylijskiego Jiu Jitsu

top