Warsztat samochodowy – Warszawa

Jak założyć warsztat samochodowy?

Aby założyć warsztat samochodowy nie potrzebujemy żadnych specjalnych uprawnień i pozwoleń. Może on funkcjonować jako oddzielna działalność gospodarcza bądź stanowić uzupełnienie istniejącego już biznesu (np. myjni lub stacji paliw).
Warto wybrać dobrą lokalizację na warsztat. Może to być garaż, ale lepiej wybrać miejsce większe  i bardziej przestronne. Przed rozpoczęciem działania dobrze jest  zapoznać się z lokalnym rynkiem i najbliżej działająca konkurencją.
W dobrze przygotowanym warsztacie muszą znaleźć się przynajmniej dwa stanowiska, magazyn oraz biuro. Istotną kwestią jest również wybór odpowiedniej specjalizacji. Dobrze przemyślany zakres usług pozwoli wyróżnić się wśród konkurencji. Najbardziej dochodowe są bez wątpienia naprawy elektroniczne, wymagają jednak specjalistycznego sprzętu. Nieco mniej zarobić można na tradycyjnych naprawach.  Na początku działalności lepiej nastawić się na dość wąską specjalizację i w miarę upływu czasu ją rozszerzać. Wybór można uzależnić od tego jakich samochodów w okolicy jest najwięcej.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jak dojechać do Modlina?

Naprawa wgnieceń karoserii

top