WSTĘP

Jak zacząć biegać?

Większość z nas ma pracę siedzącą. Prawie cały dzień siedzimy za biurkiem, w aucie, w autobusie, a w domu przed telewizorem, komputerem. Ciężko zmobilizować się do wstania z kanapy i pójść pobiegać, czy na siłownię. Nagle dostajemy „kopa” i chcemy „góry zdobywać”, a też nie tędy droga. Musimy odpowiednio zaplanować na początku lekki trening, dostosowany pod nasz organizm, a stopniowo zwiększać wymagania. Również dieta jest ogromnie ważna, a obuwie, strój? Można na początek wyciągnąć zwykłą koszulkę, spodnie, buty, a gdy zakochamy się w bieganiu zacząć inwestować w nasz stroj i sprzęt. Tak tak inwestować – bo zdrowie nam to na pewno wynagrodzi – zdrowie i samopoczucie. Dlatego też ta strona spróbuje choć trochę nam i Wam pomóc oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Oprócz informacji o bieganiu, zdrowiu, diecie, przede wszystkim znajdziemy na stronie informacje o imprezach biegowych, treningach. Warszawa jest duża i sporo naprawdę ciekawych imprez biegowych. Nie raz w jeden dzień jest ich aż tyle, że trzeba wybrać najlepszą dla nas a z innych zrezygnować. Dowiadujemy się nie raz po czasie, że była jakaś świetna impreza, a my nawet nie wiedzieliśmy, dlatego też pomysł na tą stronę. Wszystko jasne i przejrzyste – co, gdzie, kiedy, za ile , itp.

Tę stronę pamiętajcie tworzymy wspólnie – wysyłacie do nas naprawdę wiele ciekawych informacji o imprezach biegowych. Nawet sami je współtworzycie lub jesteście wolontariuszami.

Dziękujemy i chcemy więcej. Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji!!!

redakcja Bieganie w Warszawie