Baseny kąpielowe

baseny-kapielowe-3Osoby chcące nauczyć się pływać, stają przed trudnym wyborem stylu pływackiego. Jeśli wybierzemy zorganizowany kurs, instruktor prawdopodobnie sam zdecyduje o kolejności, jeśli jednak po prostu wykupiliśmy karnet na baseny kąpielowe i mamy zamiar samotnie podjąć naukę tego sportu, warto być wyposażonym w odpowiednią wiedzę.
Początkowo cennym i pomocnym narzędziem będzie tak zwana deska, czyli płaski kawałek styropianu – dzięki temu, że jest lekki i unosi się na wodzie, zwalnia nas z wykonywania części pracy. Jeśli chcemy poćwiczyć ruchy nóg, trzymamy ją w wyciągniętych przed siebie rękach, jeśli rąk – między nogami.
Pierwszym, co powinniśmy opanować, jest właśnie pływanie z deską, następnie tak zwana strzałka – złączone ręce przed sobą i ruchy wyłącznie nóg. Później możemy przechodzić do bardziej skomplikowanych technik, takich jak żabka, kraul czy motylek.
Pozostaje jeszcze pływanie na plecach – dla wielu osób bardzo wygodne i relaksujące, zwalnia także z konieczności specjalnego rytmu oddychania, koniecznego przy innych stylach pływania. Warto jednak uczyć się go w takich godzinach, w których na basenach kąpielowych nie ma tłumów – jeśli próbujemy pływać na plecach pomiędzy wieloma ludźmi, bardzo prawdopodobne będzie to, że niechcący na kogoś wpadniemy.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jenson Button

Biegi i skoki narciarskie

Wisła Krakbet Kraków

top