Strona główna Blog gdzie biegać w warszawie

gdzie biegać w warszawie

0
gdzie biegać w warszawie
Rate this post

dieta-i-odchudzanie-3Dieta i odchudzanie to dość skomplikowany proces. Nie jest łatwo zgubić nadprogramowe kilogramy i jeśli już zdecydujemy się na przeprowadzenie diety musimy mieć świadomość kilku faktów:
1. Schudnę w tydzień. No niestety to co gromadziło się przez dłuższy czas nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trzeba włożyć wiele pracy, aby osiągnąć wymarzone efekty. Wszelkie diety cud obiecujące niesamowite efekty w bardzo krótkim czasie lepiej sobie podarować. Nawet jeśli uda się nam zrzucić kilka kilogramów, one prawdopodobnie wrócą wskutek efektu jojo.
2. Schudnę bez ćwiczeń. No niestety nie ma tak łatwo. Trzeba włożyć sporo wysiłku (w tym także tego fizycznego), aby odzyskać smukłą sylwetkę. Dodatkową zaletą regularnych ćwiczeń fizycznych jest to, że zapewniają także jędrność skóry oraz pomagają zredukować cellulit. Dodatkowo podczas ćwiczeń organizm wydziela endorfiny czyli tzw. hormon szczęścia dzięki temu poprawia się ogólne samopoczucie.
3. Im mniej jem tym szybciej chudnę. To mit i całkowicie błędne rozumowanie. Wygłodzony organizm drastycznie zwalnia swój metabolizm. Jeśli nie dostarczamy regularnych porcji pożywienia (optymalnie co 3 – 3,5 godziny) organizm nie spala rezerw tłuszczowych. Wręcz przeciwnie. Zdając sobie sprawę z niedoborów zaczyna kumulować energię aby w razie czego mieć zapas na tzw. „ciężkie czasy”.