Jak zostać instruktorem tańca?

0
28
Rate this post

Jak zostać instruktorem tańca?

Taniec stwarza możliwość rozwijania się w różnych kierunkach. Jednym z nich jest zostanie instruktorem tańca. Jakie warunki powinna spełniać osoba marząca o pracy w tym zawodzie? O czym musi pamiętać?

Instruktor tańca to bardzo interesujący zawód, ale nie dla każdego. Zadaniem takiej osoby jest przekazywanie innym wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, dlatego też ważne jest to, by samemu mieć doświadczenie w tańcu. Najmilej widziani w omawianej profesji są absolwenci szkół tańca. Trzeba ukończyć specjalny kurs instruktorski, by zdobyć niezbędne uprawnienia. Ponadto przydaje się również kurs pedagogiczny – bez umiejętności pedagogicznych nie da się efektywnie uczyć innych. Naturalnie doświadczenie jest również ogromnym atutem

Do tego nieodzowne są pewne cechy charakteru. Kandydat na instruktora powinien być prawdziwym pasjonatem tańca oraz wykazywać się znakomitymi zdolnościami komunikacyjnymi, by nie mieć problemów z przekazywaniem swojej wiedzy. Nie da się też ukryć, że w dużej mierze trzeba być psychologiem – na zajęcia przychodzą różni ludzie, a praca z każdym z nich wymaga indywidualnego podejścia. Przy tej sposobności pojawia się jeszcze jeden szalenie istotny aspekt, a mianowicie taki, że trzeba lubić i umieć pracować w grupie.

Instruktor nieustannie pracuje nad swoimi umiejętnościami, nie spoczywa na lurach i nie boi się nowych wyzwań. Przeważnie w zawodzie tym pracują osoby, które wcześniej były zawodowymi tancerzami. Mają więc pojęcie o całej branży i zasadach jej funkcjonowania.