Klasa przywódcy

Mentalnie podniosłem się już po porażce mówiąc językiem reprezentacji Polski. W ogóle słowo “mentalnie” zrobiło ostatnio sporą karierę i szkoda, że w sensie semantycznym tylko… Choć to, że jest już OK, nie oznacza, że nie myślę o tym co się stało i nie analizuję trzeciej turniejowej katastrofy. Dzisiaj na przykład jadąc do pracy uświadomiłem sobie, czego chyba tak najbardziej brakuje mi jeśli chodzi o Leo…

Jim Collins to badacz, socjolog i pisarz który zajmował się zgłębianiem tajników dzięki, którym firmy odnoszą sukcesy. W swojej książce wysuwa teorie, że tym co łączy takie przedsiębiorstwa są świetni przywódcy. To jest najważniejsze, i bez tego sukces jest właściwie niemożliwy, bez względu na to co i jak sprzedaje dana firma, jaką ma technologię czy jak dużo pieniędzy ma na starcie.

Jak można rozpoznać świetnego przywódcę? Tutaj posłużę się cytatem: “Przywódcy organizacji, gdy odniosła sukces mówią spójrzcie prze „okno” na mój zespół bez niego nie osiągnęlibyśmy sukcesu. W chwili porażki liderzy ci patrzą w lustro i mówią, co zrobiłem nie tak, że znaleźliśmy się w tym położeniu.”

I tym miłym akcentem kończę swoją relację na dzisiaj.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top