Tomasz „Drugi” Kuszczak i kilka bramek

Tomasz „Drugi” Kuszczak i kilka bramek

Dzisiaj na gazecie ukazał się dość długi i wyczerpujący wywiad z Kuszczakiem. Myślę, że rzuca on jakieś światło, na sprawy, o których ostatni się trochę mówiło, a które dotyczyły nieporozumień pomiędzy Tomkiem a Beenhakkerem.

Kuszczak mówi: chce grać. Ja to rozumiem. Najwyższa pora. Jeśli nie będzie grać, to rzeczywiście nie widzę potrzeby ciągania Kuszczaka po zgrupowaniach.

Ten wywiad zwrócił moją uwagę na co innego. Kuszczak, który w mojej opinii jest bramkarzem młodym, ma już 25 lat, a właściwie nigdy nie był „pierwszym”. Najpierw w Hercie, za tym Węgrem, co bronił w długich spodniach (nazwiska nie pamiętam), teraz w Man U za van der Sarem. No i w reprezentacji Polski; najpierw za Dudkiem i Borucem, a potem za samym Borucem (a w tle gdzieś Fabiański). Kuszczak, rzeczywiście powinien zacząć regularnie bronić, aby za 10 lat, nie okazało się, że rzeczywiście był świetnym bramkarzem, ale zawsze byli lepsi od niego.

Tymczasem w przed dzień meczów w eliminacjach do Euro dwie bramki zdobył Rasiak. Zastanawiam się, czy Greg wyjdzie w pierwszym składzie na Portugalczyków?

Ja bym chyba wolał zobaczyć w tej roli Brożka, który strzelił 7 bramkę w lidze. Oczywiście jest to tylko polska Orange Ekstraklasa, ale widać, że Wiślak jest „w gazie” i można by wykorzystać ten fakt dla celów reprezentacyjnych.

No i Dawid Janczyk strzelił w derbach Moskwy co mnie bardzo ucieszyło, gdyż kibicuje temu chłopakowi od momentu kiedy zdobył rok z hakiem temu trzy bramki dla reprezentacji młodzieżowej w meczu z Belgią. Teraz w Moskwie, naprawdę ma z kim walczyć o miejsce w składzie, i wielu skazywało go na porażkę, biorąc pod uwagę, że w zeszłym sezonie nie miał pewnego miejsca w Legii. Oczywiście 20 letni Polak tym golem niczego sobie jeszcze nie wywalczył. Pokazał jednak, że warto go czasem wypuścić na boisko i mam nadzieję, że trener CSKA zacznie to robić częściej.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top