Trening przedramion

0
46
4/5 - (1 vote)

Trening przedramion (6)Istnieją różne opinie na temat treningu przedramion. Zdaniem jednych trening przedramion jest bardzo istotny, zaś zdaniem innych trening tych partii ciała nie ma sensu, ponieważ inne ćwiczenia wpływają na ich rozwój.
Budowa przedramion pozwala na ich szybką rozbudowę. Ćwiczenia na przedramiona nie mają dużych wymagań przestrzennych, można je wykonywać również w domu.
Wiele ćwiczeń angażuje pracę mięśni przedramion. Można do nich zaliczyć np. podciąganie na drążku, martwy ciąg czy też wyciskanie sztangi na ławce. Ważną cechą mięśni przedramion jest to, iż ulegają one szybkiej regeneracji. Ta cecha wpływa na zalecenie wykonywania treningów przedramion. Wskazane jest, aby na rok przypadał jeden cykl treningu na siłę oraz na masę. Zasada treningu polega na wielokrotnych (20-50) powtórzeniach z małym ciężarem. Większe ciężary pozwalają na 6 do 12 powtórzeń, a ma to związek z delikatnością stawów nadgarstkowych.
Na trening przedramion mogą składać się następujące ćwiczenia: rolowania sztangi nachwytem lub podchwytem, nawijanie talerza na gryf handelki czy też ściskanie ściskacza.

Źródło: https://excelraport.pl/index.php/2024/01/16/jakie-sa-zalety-i-wady-korzystania-z-chmury-obliczeniowej/