Wytrzymałość. Jak ją kształtować?

0
28
Rate this post

Wytrzymałość. Jak ją kształtować?

Futsaliści powinni kształtować swoją wytrzymałość. Pomoże w tym trening wytrzymałościowy. Jest to rodzaj wysiłku, który obejmuje ćwiczenia aerobowe poprawiające pracę serca i układu krążenia. Serce i płuca futsalisty, który wykonuje te ćwiczenia są zmuszone do ciężkiej pracy. Dzięki temu ich wydajność się zwiększa, a kondycja ulega poprawie.

Uprawianie treningów wytrzymałościowych powoduje zmniejszenie ryzyka zawału serca i rozwoju choroby wieńcowej. Poza tym sprawia, że poziom cholesterolu we krwi spada, a układ kostny wzmacnia się. Trening wytrzymałościowy wpływa zatem bardzo korzystnie na zdrowie. Regularne treningi tego typu wpłyną także na poprawę metabolizmu. Typowy trening wytrzymałościowy trwa od 20 do 90 minut. Osoby początkujące powinny wykonywać 20-minutowe treningi w wolnym tempie. Najbardziej efektywne sporty, które można wykorzystać w treningu wytrzymałościowym to jazda na rowerze, biegi, skakanie na skakance i pływanie.

Jazda na rowerze to przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Świetnie wpływa na pracę płuc i jest bardzo dobrą metodą na spalanie kalorii. Bardzo dobrze pobudza krążenie i zwalcza cellulitis. Podczas jazdy na rowerze serce transportuje bardzo dużą ilość tlenu do wszystkich komórek ciała. Biegi pozwalają na utrzymanie dobrej formy. Dzięki nim można poprawić kondycję i schudnąć. Po 20 minutach ćwiczeń zaczyna się spalanie tłuszczu. Skakanie na skakance pozwala na wzmocnienie nóg, mięśni brzucha i ramion. Skakanka to bardzo tani i poręczny sprzęt. Można ją kupić w każdym sklepie z działem sportowym. Pływanie poprawia pracę i wielkość płuc. Dodaje energii, witalności i ochoty do życia. Pozwala na wyrzeźbienie mięśni całego ciała.