Zwycięstwo Wisły nad Barceloną i kilka refleksji około-reprezentacyjnych

Zwycięstwo Wisły nad Barceloną i kilka refleksji około-reprezentacyjnych

Bardzo się cieszę, ze Wisła ograła Barcę. Oczywiście jest to sukces na miarę naszych skromnych możliwości piłkarskich, bo jeśli chodzi o sprawę awansu, to ona była rozstrzygnięta w zasadzie po pierwszej połowie pierwszego meczu. Niemniej jednak zwycięstwo naszej drużyny nad rywalem tej klasy ostatni raz mieliśmy okazje oglądać dwa lata temu (jak ten czas leci) kiedy Polska pokonała w Chorzowie Portugalię (tak, wiem, ze ranga meczu nieporównywalna).

Poza tym, ja myślę, że Wisła jak i Lech który przecież rozgromił nie jakiś tam leszczy totalnych, ale Grasshoppers (czy jak się to tam pisze) Zurich maja realne szanse, żeby dać nam trochę radości w tym pucharze UEFA. Przecież ostatnia drużyną, która tam coś namieszała, była ekipa Kasperczaka, a to było już ładnych parę lat temu. Szkoda tylko, że Legia, raczej odpadnie z Ruskimi, bo tak to było by sporo meczy, które można by sobie pooglądać.

Co poza tym? Nowa kadra Leo, złożona w dużej mierze z piłkarzy Lecha. Ruch trochę chyba nerwowy, ale chyba w dobra stronę. Wkurza mnie jedynie brak Jelenia, który w meczu z Ukrainą nie zaprezentował się ani dobrze ani źle, ale mecz w wykonaniu Polaków był fatalny. Jeśli to ma być szansa jaka otrzymał Jeleń, to jest to mało poważne. Nowe, stare twarze to Gancarczyk i Bosacki (i fajnie, że obaj są).

No i temat przeprosin ze strony Boruca, Dudki i Majewskiego. Ciekawe co zrobi Beenhakker w sprawie tych ludzi. Czy pozwoli im odkupić swoje winy w kolejnych meczach o punkty? A może dopiero następca Beenhakkera ich ułaskawi? Nie wiem, zresztą, czy na tego następcę trzeba będzie długo czekać, skoro sam, Żurawski, jeden z najwierniejszych ludzi Holendra, sugeruje, że stracił on część zaufania. Ta pijacka afera we Lwowie to może być wierzchołek góry lodowej. I teraz albo Beenhakker to wszystko pozbiera (czyt. udanie rozpocznie eliminacje ), albo prawdopodobnie będzie musiał odejść.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

top