5/5 - (2 votes)

Przymierzasz się do zakupu bieżni domowej do ćwiczeń? Istnieje wiele cech, na które trzeba zwrócić uwagę. Pierwszą decyzją powinno być określenie budżetu, natomiast w kolejnym etapie warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami w stosunku do rozmiaru i wyposażenia urządzenia fitness. Istotną kwestią jest również to, czy chcesz bieżnię domową składaną czy nieskładaną. Nie wiesz, którą wybrać? Przeczytaj poniższy tekst i zapoznaj się z ich podstawowymi różnicami.

Dla kogo bieżnia domowa do ćwiczeń w wersji składanej to dobry wybór?

Jeśli obawiasz się, że standardowa bieżnia nie zmieści się w Twojej domowej siłowni (w pokoju lub garażu), to bieżnia domowa składana może okazać się idealnym rozwiązaniem. Takie urządzenie – jak sama nazwa wskazuje – składa się, gdy nie jest używane. Dodatkowo jest zwykle wyposażone w kółka transportowe, co czyni je łatwym do przechowywania czy przewożenia. Możliwość złożenia bieżni domowej do ćwiczeń to ogromna zaleta, zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach – np. mieszkaniach w bloku. Osoby uwielbiające dbać o czystość z pewnością także docenią bieżnie składane, ponieważ taki sprzęt umożliwia łatwe wyczyszczenie podłogi, dzięki czemu ogranicza się ilość gromadzącego się kurzu.

Użytkownicy zwykle preferują nieskładane bieżnie, jednak nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie fitness takich rozmiarów. Bieżnia domowa składana to doskonały wybór dla osób z ograniczoną przestrzenią. Decydując się na takie rozwiązanie, należy mieć jednak świadomość, że producenci w trosce o dobro użytkowników rekomendują częstszą konserwację tego typu bieżni. Wiąże się to więc z podejmowaniem dodatkowych działań, jak np. systematycznym smarowaniem amortyzatorów. Dodatkowo, trening na takim urządzeniu może wydawać się mniej stabilny niż na klasycznym modelu. Nieskładane warianty (a więc te dobrze znane z siłowni) są bardziej wytrzymałe ze względu na swoją konstrukcję, ale i większe gabaryty.

Kup bieżnię treningową do domu w JohnsonFitness.pl

Oczywiście nie wszystkie bieżnie treningowe do domu są takie same. Producenci oferują swoim klientom różnorodne rozwiązania na każdą kieszeń. Należy zaznaczyć, że ceny urządzeń fitness wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szukając bezpiecznego modelu na lata, warto zwracać uwagę na parametry techniczne. Kwestie estetyczne powinny być brane pod uwagę na samym końcu podejmowania decyzji zakupowej.

Wiesz już, który rodzaj bieżni lepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Pozostaje więc już tylko znalezienie producenta i konkretnego modelu. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia, to zajrzyj do JohnsonFitness.pl. To sklep, w którym znajdziesz produkty od światowych marek – Matrix Fitness, Horizon Fitness i Johnson Fitness. Ich urządzenia reprezentują sobą wysoką jakość. Dlaczego? M.in.:

  • zostały wyposażone w łatwy w obsłudze hydrauliczny system składania,
  • cechują się mocnym, wytrzymałym silnikiem,
  • mają od kilku do kilkudziesięciu programów treningowych,
  • niektóre z nich umożliwiają połączenie Bluetooth i korzystanie z aplikacji treningowych.

Warto zrobić zakupy we wspomnianym sklepie, ponieważ zamówisz w nim bieżnie treningowe do domu z gwarancją door-to-door, co oznacza, że w razie potrzeby serwisu specjaliści zajmą się odebraniem zepsutego sprzętu i dowozem naprawionego. W JohnsonFitness.pl możesz też opłacić zamówienie jednorazowo lub skorzystać z zakupów na raty.

Sprawdź ofertę i rozpocznij nowy, aktywny etap w swoim życiu.