bieg marszałka 2015

0
57
4/5 - (1 vote)

miesnie-kapturowe-3Każdy może z łatwością zauważyć, jak popularne stają się w naszym kraju sporty siłowe od kilku dekad. Jednakże od paru lat możemy obserwować narastający trend, jeśli chodzi o specyficzną formę tego sportu. Kalistenika swoje korzenie ma jeszcze w ćwiczeniach wykonywanych przez starożytnych Spartan i pozwala uzyskać estetyczną sylwetkę oraz wzmocnić całe ciało bez wydawania grosza na siłownię, czy sprzęt.
Kalistenikę definiuje się, jako aktywność fizyczną, która polega na wykonywaniu różnych ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem masy własnego ciała. W kolejnym akapicie opiszę podstawowe ćwiczenia i wskażą, na jakie grupy mięśniowe one oddziałują.
Jednym z najbardziej znanych są niewątpliwie pompki. Pozwalają one nam na znaczne wzmocnienie mięśni piersiowych, barkowych oraz tricepsa. Warto pamiętać o tym, aby ciało było podczas całego ruchu proste i niezgięte. Te same mięśnie angażowane są przez ćwiczenie zwane dipami, które wykonuje się na równoległych poręczach. Inne warianty pompek wzmacniają również mięśnie kapturowe, czy przedramiona.
Inne ważne ćwiczenia to podciągnięcia i przysiady. Te pierwsze oddziałują na biceps, plecy oraz bark, natomiast drugie pozwalają nam na wzmocnienie w znacznym stopniu mięśni nóg takich, jak czworogłowy uda i pośladkowy.

Źródło: https://redsms.pl/jakie-sa-najlepsze-tablety-dla-studentow/