Sprzęt jeździecki

Sprzęt jeździecki

Jazda konna to nie tylko jedna z dyscyplin sportowych, ale dla wielu osób również pasja, hobby. To wyjątkowa dyscyplina, gdzie nie wszystko zależy od sportowca, ale i od konia, a także od tego, jak układa się ich współpraca.

Jazda konna wbrew pozorom nie należy wcale do łatwych do nabycia umiejętności. Dlatego też naukę należy rozpocząć od podstaw i najlepiej pod okiem profesjonalisty. Ważne jest, aby nauczyć się zasad, pewnych zachowań i nawyków, które są niezbędne, aby taka jazda była przyjemna, efektywna i przede wszystkim bezpieczna. Bardzo ważne jest to, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa zarówno dla konia, jak i dla jeźdźca.

Jeśli chodzi o jazdę konną to bardzo istotną kwestią jest odpowiednio dobrany sprzęt jeździecki. Przede wszystkim ważne jest wyposażenie jeźdźca, ale i konia. Jeśli chodzi o jeźdźca, to mówimy tutaj zazwyczaj o odpowiednim obuwiu, rękawiczkach oraz oczywiście o specjalnym kasku, który nazywa się toczek. Ma on przede wszystkim chronić głowę oraz kark, w razie ewentualnego wypadku. Równie istotny jest sprzęt jeździecki dla samego konia. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w wodze, które umożliwiają sterowanie koniem oraz utrzymanie się na grzbiecie. Bardzo ważne jest także siodło oraz to, w jaki sposób jest ono umocowane. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby nie było ono zbyt luźne, a także zbyt ciasne. Nie może stanowić ono zagrożenia dla jeźdźca przed upadkiem, ale także powodować różnego rodzaju otarć na skórze konia. Warto zatem na początku dowiedzieć się, jaki sprzęt jeździecki jest potrzebny.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jenson Button

Biegi i skoki narciarskie

Wisła Krakbet Kraków

top