Wisła Krakbet Kraków

Wisła Krakbet Kraków

Wisła Krakbet Kraków jest polskim klubem futsalu. Obecnie występuje w futsalowej Ekstraklasie i jest wicemistrzem Polski. Tytułuje się przydomkiem Białej Gwiazdy. Maskotka drużyny to Smok Wawelski. Gracze występują w barwach niebiesko – biało – czerwonych. Klub zaostał założony w 2005 roku. W najwyższej lidze zadebutował już w 2010 r. Wisła Krakbet Kraków ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi mistrzostwa krakowskiej ligi halowej, ligi polskiej i wicemistrzostwo Polski. Poza tym zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski w 2011 r. Dwa lata wcześniej drużyna zdobyła puchar krakowskiej ekstraklasy.
Sztab szkoleniowy Wisła Krakbet Kraków składa się z pierwszego trenera Błażeja Korczyńskiego, jego asystenta Rafała Janke, kierownika drużyny Kamila Wawro i masażysty Macieja Misiewicza. W obecnym składzie grają nie tylko zawodnicy polskiego pochodzenia, ale także Andre Luis des Neves Peres i Ferreira Neutzling Douglas pochodzący z Brazylii oraz Roman Vakhula pochodzący z Ukrainy.
Wisła Krakbet Kraków nie ma długiej historii, co wcale nie oznacza, że jego dzieje nie są bogate. W 2005 roku Piotr Wawro i Marek Termanowski, którzy są wielkimi fanami sportu, zdecydowali się na założenie drużyny futsalowej o nazwie Krakbet. Zespół sponsorowany przez firmę Krakbet zaczął grę w sezonie 2005/2006. Wystartował w IV Krakowskiej Lidze Halowej. Od tamtego momentu systematycznie piął się w górę. Nic nie było w stanie go zatrzymać. W sezonie 2008/2009 drużyna występowała już w najwyższej krakowskiej klasie rozgrywkowej. Wówczas przystąpiła do ogólnopolskich rozgrywek na poziomie II ligi. W 2009 roku Krakbet awansował do I ligi krajowej. Zdobył Puchar Krakowskiej Ekstraklasy. W 2010 r. drużyna została mistrzem Krakowa. W rozgrywkach I ligi polskiej Wisła Krakbet Kraków awansował do Futsal Ekstraklasy.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jenson Button

Biegi i skoki narciarskie

Technika gry. Jak ją poprawić?

top