PlusLiga: Resovia vs ZAKSA

0
28
Rate this post

PlusLiga: Resovia vs ZAKSA

Asseco Resovia Rzeszów po poprzednim sezonie postanowiła nie dokonywać zbyt wielu zmian, jakby nie chcąc wymieniać mistrzowskiego składu. Przez jakiś czas występy mistrza Polski były bardzo pozytywne, świetna gra z Knack Roeselare w Lidze Mistrzów i awans do Final Six, a także pokonanie PGE Skry Bełchatów 3:0 we własnej hali.

Negatywny akcent po wszystkich świetnych występach powstał niespodziewanie w WarszawieRzeszowianie na Podpromiu nie chcą pozwolić rywalom na zwycięstwo, ale może pozwolą nawiązać walkę Effectorowi?. Trener Andrzej Kowal pozwolił odpocząć Oliegowi Achremowi i nie było go nawet w dwunastce meczowej. Po tych wszystkich zapewnieniach, że Resovia ma dwie równe szóstki, nie powinno być to problemem. Okazało się, że blok AZS PW był zbyt dobrze ustawiony, a ich waleczności nie dało się opanować.

Gra Resovii od tej pory nieco siadła, kontuzji doznał Krzysztof Ignaczak, jakiś czas sprawny nie był Dawid Konarski. Mistrz Polski przegrał rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem. W lidze również nie szło – bo porażka z ZAKSĄ nieco skomplikowała sprawę tabeli po sezonie zasadniczym, ale ostatecznie rzeszowianie wybronili się i zakończyli na fotelu lidera.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle w poprzednim sezonie została wicemistrzem kraju, zakończyło się na emocjonującym finale z Asseco Resovią Rzeszów. Świetny wynik sprzed roku to głównie zasługa Felipe Fontelesa, który bez dwóch zdań był największą gwiazdą zespołu. Choć wzmocniła się Dickiem Kooyem czy Grzegorzem Boćkiem, oblicze zespołu nie prezentuje się tak, jak przed rokiem.

Dopiero kiedy nieco uspokoiła się afera z Grzegorzem Boćkiem, kędzierzynianie wrocili do lepszej dyspozycji, czego dowodem było pokonanie Asseco Resovii Rzeszów.

Resovia i ZAKSA stoczą z pewności wyrównany pojedynek, ale faworytami są gospodarze (@1.42), w spotkaniu padnie powyżej 185 punktów (@1.72).