Jaki strój do nauki tańca?

Każdy, kto wybiera się na kurs tańca, zadaje sobie pytanie dotyczące odpowiedniego stroju. Jaki będzie najlepszy do nauki? Jest to zagadnienie przysparzające nie lada kłopotów – zwłaszcza osobom stawiającym w tańcu swoje pierwsze kroki.

Poszczególne odmiany tańca są nieodmiennie kojarzone m. in. z odpowiednim strojem. Należy jednak brać poprawkę na to, że tak ubierają się osoby mające już w tańcu pewne doświadczenie – dotyczy to zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Ktoś, kto dopiero rozpoczyna naukę tańca, nie musi od razu kompletować sobie takiego ubioru, ponieważ na tym etapie nie będzie mu on potrzebny. Najważniejsze jest to, by mieć zapewnioną wygodę i swobodę oraz niczym nie skrępowane ruchy. Początkowo bowiem trzeba nauczyć się równowagi oraz koordynacji ruchowej, z czym początkujący mają największe kłopoty.

Wiele też zależy od tego, jaki rodzaj tańca wchodzi w rachubę. Inaczej wygląda dla przykładu trening tańca towarzyskiego, inaczej zaś sportowego etc. W kwestii tego, jaki strój będzie najlepszy, najlepiej poradzić się trenera, aczkolwiek na start zaleci on zwykle t-shirt i elastyczne legginsy. Ważną rolę odgrywa też obuwie do nauki tańca. Nie ma prawa obcierać skóry, a zatem odpadają nowe i nie rozchodzone buty. Powinno posiadać dobrze amortyzującą podeszwę oraz usztywniać lekko kostkę. Trzeba do minimum zredukować ryzyko kontuzji.

Na kolejnych etapach nauki zmienia się także i strój. Wyraźnie wówczas widać podział na ubiór damski i męski – w tym zakresie obowiązują pewne kanony.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jenson Button

Biegi i skoki narciarskie

Wisła Krakbet Kraków

top