Jaki strój do nauki tańca?

Jaki strój do nauki tańca?

Każdy, kto wybiera się na kurs tańca, zadaje sobie pytanie dotyczące odpowiedniego stroju. Jaki będzie najlepszy do nauki? Jest to zagadnienie przysparzające nie lada kłopotów – zwłaszcza osobom stawiającym w tańcu swoje pierwsze kroki.

Poszczególne odmiany tańca są nieodmiennie kojarzone m. in. z odpowiednim strojem. Należy jednak brać poprawkę na to, że tak ubierają się osoby mające już w tańcu pewne doświadczenie – dotyczy to zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Ktoś, kto dopiero rozpoczyna naukę tańca, nie musi od razu kompletować sobie takiego ubioru, ponieważ na tym etapie nie będzie mu on potrzebny. Najważniejsze jest to, by mieć zapewnioną wygodę i swobodę oraz niczym nie skrępowane ruchy. Początkowo bowiem trzeba nauczyć się równowagi oraz koordynacji ruchowej, z czym początkujący mają największe kłopoty.

Wiele też zależy od tego, jaki rodzaj tańca wchodzi w rachubę. Inaczej wygląda dla przykładu trening tańca towarzyskiego, inaczej zaś sportowego etc. W kwestii tego, jaki strój będzie najlepszy, najlepiej poradzić się trenera, aczkolwiek na start zaleci on zwykle t-shirt i elastyczne legginsy. Ważną rolę odgrywa też obuwie do nauki tańca. Nie ma prawa obcierać skóry, a zatem odpadają nowe i nie rozchodzone buty. Powinno posiadać dobrze amortyzującą podeszwę oraz usztywniać lekko kostkę. Trzeba do minimum zredukować ryzyko kontuzji.

Na kolejnych etapach nauki zmienia się także i strój. Wyraźnie wówczas widać podział na ubiór damski i męski – w tym zakresie obowiązują pewne kanony.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Jenson Button

Biegi i skoki narciarskie

Wisła Krakbet Kraków

top